تفاوت هنگ کنگ با دیگر شهرهای چین

چین یکی از کشورهای واقعا جذاب آسیایی محسوب می شود که توریست های بسیاری پس از دریافت گذرنامه و روادید چین اجازه دارند به خاک این کشور وارد شده و به مدت محدودی اقامت داشته باشند. برای سهولت در امر سفرتان حتما از متخصصان خوب در این زمینه مشاوره بگیرید و یا سایت های با اطلاعات صحیح بخوانید و از مدارک و شرایط سفرتان بیشتر آگاه شوید.

زبان کانتونی در مقابل زبان ماندارین براساس گویش مردم در شهر پکن، زبان ماندارین زبان رسمی چین از سال ۱۹۵۵ به شمار می‌رفته است و بیش از ۷۰ درصد از جمعیت چین به این زبان صحبت می‌کنند.

کاراکترهای سنتی در مقابل کاراکترهای ساده شده به سبک چینی بسیاری از مردم جنوب کشور چین که شامل ساکنین هنگ کنگ نیز می‌باشد، زبان کانتونی را استفاده می‌کند اما برای نوشتن، کاراکتر‏‌‌های سنتی و قدیمی را به کار می‌برند.

آنچه در بیان وضعیت شهرهای چین و شهر هنگ کنگ در سال‏‌‌های جنگ و پس از جنگ بیان می‌شود به این صورت است که شهر هنگ کنگ دچار اوضاع آشفته استعمار بریتانیا بود اما با این حال بسیاری از مردم چین در جستجوی وضعیت امنیتی بهتر به شهر هنگ کنگ گریختند و به همین علت، اقتصاد هنگ کنگ به شدت متحول شد.

در سال ۱۹۹۷ این شهر مجددا توسط چینی‏‌ها تصرف گشت و از آن پس به یک منطقه خودمختار تبدیل شد.

یکی از تفاوت‏‌‌های هنگ کنگ با سایر کشورهای چین، زبان انگلیسی است مدارس شهر هنگ کنگ در تمام آسیا به سطح بالای زبان انگلیسی شهرت دارد؛ به همین دلیل است که دانش آموزانی که در مدارس تحصیل می‌کنند به زبان انگلیسی مسلط بوده و به راحتی می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

نه تنها آموزش‏‌‌های مدرسه ای، که بسیاری از موارد در شهر هنگ کنگ، دو زبانه است.

به این ترتیب توریست‏‌ها و گردشگران برای گردش در این شهر و صحبت با مردم دچار هیچ مشکلی نخواهند شد.

اینترنت و رسانه‏‌‌های اجتماعی در سرزمین‏‌‌های اصلی چین به غیر از هنگ کنگ، دولت چین، اینترنت و خدمات دیجیتال را از طریق یک سد محافظتی بزرگ تحت نظر دارد.

بنابراین برای دسترسی به وب سایت‏‌‌های مسدود شده نیازی به شبکه خصوصی نیست.

در شهر هنگ کنگ به راحتی می‌توانید به وبسایت‏‌‌های جهان دسترسی داشته باشید.

گار به سمت جنوب حرکت کنید به شهر پکن می‌رسید که در آنجا شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب‌تر است.

در شهر سیچوان در کشور چین، آب و هوای نیمه گرمسیری را احساس می‌کنید؛ به این مفهوم که زمستان‏‌‌های خفیف و تابستان‏‌‌های بسیار گرم و مرطوب را شاهد هستید.

شهر هنگ کنگ، بسیار گرم با آب و هوای لذت بخش است.

اگر به آب و هوای خنک علاقه دارید می‌توانید با ویزای چین در ماه دسامبر یا ژانویه به این سرزمین سفر کنید.

هوای هنگ کنگ در مقابل سایر شهرهای چین، تمیزتر است.

غذا و خوراکی تفاوت دیگری میان شهر هنگ کنگ و سایر شهرهای چین در شهرهای چین، غذا ها، مواد غذایی خیابانی، مواد خوراکی و رستوران‏‌ها با طعم منحصر به فرد و بسیار خوشمزه و ارزان قیمت هستند اما قیمت غذاهای هنگ کنگ به ویژه در رستوران‏‌ها بسیار بیشتر است.

/ 0 نظر / 26 بازدید